Ilustrace: Repro Ministerstvo vnitra ČR

Ilustrace: Repro Ministerstvo vnitra ČR

Domácí

ZŮSTAŇTE DOMA, ZACHRAŇTE ŽIVOTY: Ministerstvo vnitra vylepí tisíce plakátů

Ministerstvo vnitra nechá o víkendu vylepit v celém Česku 10 000 plakátů vyzývajících k dodržování opatření proti šíření nemoci COVID-19. Kampaní s ústředním sloganem Pomozte našim zdravotníkům chce apelovat na lidi, aby venku nosili respirátory a pokud možno zůstávali doma.

Ministerstvo se inspirovalo podobnou grafickou kampaní z Velké Británie. Výrazně barevné plakáty ponesou slogany „Zůstaňte doma, zachraňte životy“ nebo „Noste respirátory, zachraňte životy“. Ministerstvo využilo se souhlasem britského velvyslanectví design tamní kampaně proti šíření epidemie nového koronaviru. Ministerstvo vnitra chce prostřednictvím plakátů v obcích a městech upozornit na to, že k záchraně životů a pomoci zdravotníkům stačí často i drobnost.

První případ nákazy novým koronavirem byl v Česku potvrzen loni 1. března. Od té doby nemocí COVID-19 prokazatelně onemocnělo přes 1,2 milionu lidí, z nichž 20 000 zemřelo. Přibližně od začátku února rostou počty nově nakažených. Podle epidemiologů je příčinou hlavně nová mutace viru, která se dokáže šířit rychleji, ale také nedodržování protiepidemických pravidel některými lidmi.

Zpracoval Rudolf Hruboň