Petr Fiala na kongresu ODS; Foto: ods.cz

Petr Fiala na kongresu ODS; Foto: ods.cz

Domácí

ZOUFALSTVÍ: Co děláme špatně? ptají se politici z ODS na sociálních sítích

Politici ODS jsou zoufalí ze stagnujících volebních preferencí strany mezi 10 až 14 procenty. Na sociální sítě začali umisťovat výzvy, ve kterých apelují na lidi, aby jim řekli, co ODS dělá špatně a co by měla změnit. Lidé ale v komentářích ODS nešetří. Uvádí se to v článku na serveru CNN Prima News (viz ZDE).

Nevýrazný lídr, kašpárek Novotný

Výzvu si na svůj profil dal například poslanec ODS Jakub Janda.

Po vzoru Radim Ivan bych se vás – všech mých přátel také rád zeptal:- Co ODS dělá špatně?- Jak vnímáte ODS – ve Sněmovně / na kraji?- Co dělám špatně já?Buďte upřímní a nebojte se napsat cokoliv.

Zveřejnil(a) Jakub Janda dne Úterý 12. května 2020

Lidé na Facebooku občanské demokraty nešetří a píšou své názory. V komentářích zaznívá především kritika směrem k předsedovi Petru Fialovi a kontroverznímu starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému. Strana, která se tváří jako konzervativní, má v čele naprosto nevýraznou osobnost a naopak image jí tvoří v poslední době kašpárek Novotný. Jediný opravdický symbol ODS byl Kubera. Potřebujete další Kubery. A zbavit se nudičů a hlavně kašpárků,“ zní jeden z komentářů.

Nebýt proti někomu, ale pro něco

ODS také v komentářích sklidila kritiku za slabý marketing a roztříštěnost celé opozice. „Změnit způsob politického marketingu. Opozice obecně politický marketing moc nezvládá. Změnil se z dob minulých. Nebýt proti někomu a něčemu, ale být pro něco a za něco,“ stojí v jedné z rad. Podle dalších je zase ODS až moc negativistická a kritizuje kroky vlády z principu. Tiskový mluvčí ODS Václav Smolka se ale od těchto výzev distancoval když prohlásil, že jde o iniciativu jednotlivců. Předseda strany Petr Fiala reagoval s tím, že ho průzkumy volebních preferencí nezajímají.

Rudolf Hruboň