Francouzský komentátor Éric Zemmour; Foto: Cheep / Wikimedia Commons

Francouzský komentátor Éric Zemmour; Foto: Cheep / Wikimedia Commons

Zahraniční

ZEMMOUR: Nenecháme se kolonizovat, prohlásil francouzský prezidentský kandidát

Francouzský komentátor Éric Zemmour oznámil svou kandidaturu na prezidenta Francie. Kritik současných poměrů voličům slíbil, že “sebere moc menšinám a zachrání Francii.”

Záchrana Francie

Zemmour četl svůj projev, který doprovázely záběry násilností v ulicích, potyček i historické záběry. Hovořil u toho o nostalgii po Francii, která bývala. Ve svém emotivním projevu kladl důraz na hrdost a velikost francouzského národa a slíbil, že „zachrání Francii“. Jsme velký národ. Nenecháme se nahradit, nenecháme se kolonizovat. Musíme sebrat moc menšinám, které tyranizují většinu,“ prohlásil Zemmour. Kritiku od něj sklidili také současní představitelé francouzského státu, Evropská unie, soudní systém nebo imigrační politika.

Cizinci ve vlastní zemi

Zemmour často zmiňuje historické zásluhy Francie a slavné osobnosti, nejinak tomu bylo i nyní, kdy jmenoval francouzské herce, vědce nebo zpěváky. Nepřestěhovali jste se, ale přesto máte pocit, že už nejste doma. Neopustili jste svou zemi, ale je to, jako by vaše vlast opustila vás. Stali jste se cizinci ve vlastní zemi,“ řekl Zemmour. Zemmour pracoval jako politický komentátor v listu Le Figaro, později moderoval několik televizních pořadů. Během října a listopadu v několika průzkumech Zemmour předběhl Marine Le Penovou.

Zpracoval Rudolf Hruboň