Prezident Miloš Zeman; Foto: Profil Miloše Zemana na sociální síti

Prezident Miloš Zeman; Foto: Profil Miloše Zemana na sociální síti

Domácí

ZEMAN: Žádný lockdown, který by ohrozil českou ekonomiku

Prezident Miloš Zeman je proti lockdownu, který by ohrozil českou ekonomiku. Je zastáncem důsledného pokutování nedodržování opatření proti šíření koronaviru. Například za nenošení roušek by měla být podle jeho názoru pokuta ve výši 2000 až 3000 korun. Uvedl to v rozhovoru pro deník Blesk (viz ZDE).

„Jsem proti lockdownu, který by ohrozil ekonomiku, protože si domnívám, že Česká republika si už druhý lockdown nemůže dovolit,” řekl Zeman v rozhovoru pro deník Blesk. Uzavření ekonomiky by podle něj mělo podobné důsledky jako virus.

Prezident ocenil přístup Bavorska, které pokutuje nenošení roušek a žádá zvýšení pokut v rámci celého Německa. „Nemáme tak vysokou životní úroveň jako v Německu, máme ji zhruba třetinovou, podle toho by měla vypadat pokuta. Myslím dva, maximálně tři tisíce korun by dostačovalo,” řekl Zeman. Důsledně by ji měla vymáhat policie, které by mohla pomoci podle hlavy státu městská policie.

Zeman řekl, že žasne nad tím, jak koronavirus v řadě zemí řádí. Poznamenal, že sebekriticky je nutné říci, že se Česká republika, stejně jako Izrael, ocitly na chvostu žebříčku, i když předtím byly premianty.

Zpracoval Rudolf Hruboň