Prezident Miloš Zeman; Foto: uživatelský profil M. Zemana na sociální síti

Prezident Miloš Zeman; Foto: uživatelský profil M. Zemana na sociální síti

Domácí

ZEMAN vyzval občany, aby se očkovali proti COVIDu-19

Prezident Miloš Zeman se v sobotním vánočním poselství soustředil na pandemii koronaviru, která letos sevřela svět. Vyzval i k očkování, které označil jako světlo na konci tunelu.

Usnuli jsme na vavřínech

Zaměření projevu na virovou nákazu bylo patrné už z úvodních slov. „Dnešní hodnocení bude bohužel smutné. Zasáhla nás epidemie koronaviru, kterou jsme možná dokázali překonat díky profesoru Prymulovi v její první vlně, ale pak jsme usnuli na vavřínech a domnívali jsme se, že jsme tuto epidemii potlačili. Říkala to opozice, které vyzývala k rozvolnění, říkala to vláda, a především si to přála celá veřejnost. A díky tomu došlo k druhé vlně epidemie.”

Vakcína jako světlo na konci tunelu

„Jen hlupák opakuje stejnou chybu dvakrát, zatímco inteligent se dopouští zcela nových chyb. Proto si myslím, že bychom neměli podléhat pokušení vyzývat k dalšímu uvolnění, jakkoli populární by to bylo, protože tím ohrožujeme zdraví, i vysoký počet mrtvých a prodlužujeme epidemii,“ pokračoval prezident. Vakcínu pak prezident Miloš Zeman označil ve svém vánočním projevu jako světlo na konci tunelu.

Zpracoval Rudolf Hruboň