Prezident Miloš Zeman; Foto: David Sedlecký, Wikimedia Commons

Prezident Miloš Zeman; Foto: David Sedlecký, Wikimedia Commons

Domácí

ZEMAN VYZVAL HŘIBA k nápravě dopravy v Praze a zvážení rezignace

Prezident Miloš Zeman vyzval pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) k nápravě situace v pražské dopravě. Kvůli ohrožení fungování složek záchranného systému Měl by podle něj zvážit vyhlášení stavu nebezpečí i svou rezignaci a lidem se omluvit (viz ZDE).

Paralyzovaná doprava v hlavním městě

Zeman Hřiba v dopise vyzval k okamžité nápravě dramatické situace v pražské dopravě a vyvození patřičných důsledků z pochybení, které v české komunální politice nemá obdoby.Důsledkem naprosto amatérského přístupu k plánování a dohledu nad opravami pražských silnic, či dokonce zcela záměrného diletantství směřovaného vůči pražským i mimopražským řidičům, je hlavní město naprosto dopravně paralyzované, což již zdaleka není jen tématem pražským, ale vzhledem k významu metropole i tématem celonárodním,” uvedl Zeman.

Počínání Hřiba přivedlo Prahu do chaosu

„Vaše představa řidičů automobilů jako někoho, kdo tento způsob dopravy využívá kvůli vlastnímu pohodlí, je zcela nemístná. Automobil slouží především těm lidem, kteří jej využívají k dopravě do zaměstnání, přepravě zboží, objemných nákupů, transportu dětí do škol či k vyšetřením v nemocnici,” napsal Zeman. MHD podle prezidenta ne vždy a pro všechny vychází jako nejvýhodnější varianta. Vaše počínání dovedlo metropoli na pokraj chaosu, za což jste politicky odpovědný,” dodal prezident.

Zpracoval Rudolf Hruboň