Prezident Miloš Zeman; Foto: David Sedlecký, Wikimedia Commons

Prezident Miloš Zeman; Foto: David Sedlecký, Wikimedia Commons

Domácí

ZEMAN: Šest ministrů vlády bych vyměnil

Prezident Miloš Zeman se vyjádřil v rozhovoru pro deník iDNES mimo jiné k současné vládě Petra Fialy. Dle jeho názoru je potřeba vyměnit ve vládě nejméně šest ministrů, jejichž dosavadní působení neodpovídá potřebám občanů této země (viz ZDE).

Nekompetence a selhání

V rozhovoru se Zeman vyjádřil k jednotlivým ministrům následovně:

“Ministr zahraničí (Jan Lipavský za Piráty) má nižší vzdělání, než je obvyklé u řadových velvyslanců. Ministr financí (Zbyněk Stanjura z ODS) pro změnu nemá ekonomické vzdělání. Ministr průmyslu (Jozef Síkela za STAN) je bankéř, který se předtím nezabýval průmyslem včetně energetiky. Ministr vnitra (šéf STAN Vít Rakušan) je zatížen nekonečnými skandály svého hnutí.

Ministryně životního prostředí (Anna Hubáčková z KDU-ČSL) je podle mého názoru dobromyslná teta, která adoruje Green Deal včetně zákazu aut se spalovacími motory a neuvědomuje si rizika, která Green Deal přináší. Ministryně pro vědu, výzkum a inovace (Helena Langšádlová z TOP 09) je naprosto neviditelná funkcionářka TOP 09. Myslím si, že budu velmi mírný, když zde s tímto výčtem skončím.”

Zpracoval Rudolf Hruboň