Europoslanci Eva Kailiová a Tomáš Zdechovský; Foto: Profil T. Zdechovského na sociální síti

Europoslanci Eva Kailiová a Tomáš Zdechovský; Foto: Profil T. Zdechovského na sociální síti

Domácí

ZDECHOVSKÝ ODMÍTÁ souvislost s katarskou korupční kauzou

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL/Spolu) v minulosti spolupracoval s řeckou poslankyní Evou Kailiovou, která je podezřelá z přijímání úplatků z Kataru. Na svém profilu na sociální síti odmítl spojování své osoby s touto kauzou (viz ZDE).

“Tohle je šest let stará fotka s řeckou europoslankyní Evou Kaili, která je vyšetřována v korupční kauze. Netušil jsem, že šest let stará fotka vzbudí u někoho zájem, ale protože neustále koluje i moje foto s Orbánem (2018), tak jsem se rozhodl pro komentář, ať to tady nemáme pětkrát denně.

Eva Kaili je místopředsedkyně Evropského parlamentu ze socialistické frakce (tedy z jiné frakce, než do které patřím já) a byla zadržena v rámci korupční kauzy, ve které mělo dojít k uplácení ze strany Kataru.

Odhalení této kauzy mě šokovalo, Evu znám roky (což dokazuje i tato stará fotka) a v minulosti jsme spolupracovali. V posledních dvou letech se rozhodla razit jiný typ politiky a naše cesty se rozešly.

Naprosto chápu, že politici mají být a jsou právem hlídaní a sledovaní médii i veřejností. Moje ‘propojení’ s Evou Kaili ale nikoho ze seriózních médií nezajímá, protože šest let stará fotka opravdu není nic úžasného a fascinujícího.

Politici se mění, mění své názory, v politice hledáte kolegy se stejnými postoji, stejné názorové proudy a když se nadále neshodujete a nesledujete stejné cíle, tak se vaše cesty přirozeně rozejdou.

Já se stýkám s obrovským množstvím politiků, jsme fotografováni i se sami společně fotografujeme, podle toho na čem zrovna společně pracujeme, jaká je agenda a čeho potřebujeme v zájmu občanů EU docílit.

To, že mám s někým společnou čtyři, šest, osm let starou fotku, neznamená, že o tomto člověku všechno vím, že jsem zodpovědný za jeho činy a jednání nebo snad že ho budu podporovat do konce svého života.”

Zpracoval Rudolf Hruboň