Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD); Repro: Česká televize

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD); Repro: Česká televize

Domácí

ZÁKULISÍ: Petříček se tajně schází s Pochem a opozičními politiky, uvedl prezident

Český prezident Miloš Zeman obvinil ministra zahraničí Tomáše Petříčka z nedodržení slibu. Ve svém rozhovoru pro Mf Dnes totiž prozradil, že Petříček dosud má neustálé kontakty s bývalým europoslancem Miroslavem Pochem, a to nehledě na svůj příslib přerušit tyto styky.

Tajemná nehoda taxíku

Ve svém rozhovoru Zeman promluvil o svém zklamání z chování ministra zahraničí a místopředsedy ČSSD Tomáše Petříčka. Podle slov českého prezidenta je důvodem pravidelný kontakt ministra s dalším členem ČSSD a bývalým poslancem Evropského parlamentu Miroslavem Pochem. Zeman uvedl, že před nějakou dobou mu Tomáš Petříček slíbil, že přeruší své styky s Pochem. Postupem času však český prezident zjistil, že Petříček svůj slib nedodržel. Jako potvrzení svých slov Miloš Zeman uvedl dopravní nehodu, kterou měl Petříček 6. května, když cestoval v taxíku jako pasažér. Český prezident si je totiž jistý, že šéf resortu zahraničí právě v tuto noc měl schůzku s Miroslavem Pochem a řadou opozičních politiků. Víte, když si někdo bere místo služebního auta a řidiče taxík, tak chce něco utajit. A já nemám utajování rád,“ uvedl český prezident.

Miroslav Poche (ČSSD); Foto: Repro YouTube

Pocheho Zeman nechtěl

Před dvěma lety prezident České republiky Miloš Zeman odmítl schválit kandidaturu tehdejšího europoslance Miroslava Pocheho na post ministra zahraničí. Jedním z hlavních důvodů odmítavého postoje prezidenta vůči Pochemu byly názory českého europoslance v oblasti migrační politiky. Zemanovi totiž vadil vstřícný postoj Pocheho vůči přijetí migrantů. Dalším důvodem byly kontroverze kolem jeho působení v pražské komunální politice. Neochota prezidenta schválit kandidaturu Pocheho vyvolala tehdy dokonce krizi vládní koalice. V konečném důsledku se ministrem stal další člen ČSSD Tomáš Petříček, který je, jak se ukázalo, pouze loutkou Pocheho a opozičních politiků, kterým vychází vstříc ve svých beznázorových a servilních postojích.

Rudolf Hruboň