Ministryně obrany Jana Černochová (ODS/Spolu); Foto: Repro profil J. Černochové na sociální síti

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS/Spolu); Foto: Repro profil J. Černochové na sociální síti

Domácí

VÝCVIK UKRAJINCŮ NÁS BUDE STÁT SKORO MILIARDU, přiznala Černochová

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS/SPOLU) přiznala při projevu v Senátu, že na vojenský výcvik vojáků kyjevského režimu navrhuje příští rok vydat částku 975 milionů korun. A to v době ekonomické a energetické krize, kterou současná vláda nijak neřeší.

975 milionů pro válku

Až 4.000 ukrajinských vojáků mají být příští rok vycvičeno na území České republiky. Stane se tak na základě návrhu ministryně obrany Jany Černochové (ODS/SPOLU), který dnes schválil Senát. Náklady na výcvik se přitom odhadují na astronomickou částku 975 milionů korun. Tyto prostředky by přitom mohly být využity smysluplněji pro pomoc českým občanům, kteří jsou postiženi ekonomickou a energetickou krizí.

Pomatená Černochová

Ministryně Černochová se přitom zmateně snažila tvrdit, že peníze, které chceme vynaložit za výcvik ukrajinských hrdlořezů, mají válku zastavit. „To, co děláme my, tak válku odvrací, snažíme se, aby válka co nejdříve skončila,” tvrdila. Další podporou Kyjeva se přitom válka bude jen prodlužovat. Česká republika by měla namísto vyhazování peněz za podporu Zelenského a jeho věrných vyvíjet iniciativu pro zahájení mírových jednání pro ukončení konfliktu.

Zpracoval Rudolf Hruboň