Pavel Novotný; Foto: FB profil Pavla Novotného

Pavel Novotný; Foto: FB profil Pavla Novotného

Domácí

VYČŮRANOST: Starosta Řeporyjí Novotný si chtěl odpykat trest „u sebe“. To mu zatrhli

Pavel Novotný (ODS) si chtěl trest za řízení auta v době, kdy měl řízení soudně zakázané, odpykat v soukromém domově pro seniory v Řeporyjích. Kvůli střetu zájmů ale musel o několik set metrů dál do Prahy 13. Uvádí se to v článku na serveru Seznam Zprávy (viz ZDE).

Nerespektoval zákaz řízení

Pavel Novotný byl odsouzen v roce 2017 za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se dopustil při dopravní nehodě v roce 2015 (viz ZDE). Před volbami v roce 2018 ale usedl za volat přes zákaz vyslovený soudem a dopustil se tak maření výkonu úředního rozhodnutí. Soud za to vyměřil Novotnému alternativní trest 250 hodin obecně prospěšných prací.

Chtěl se flákat v Řeporyjích

Trest si chtěl původně odpracovat takzvaně “u sebe” v domově pro seniory Dům u Agáty v Řeporyjích. Jedná se o poměrně luxusní soukromé zařízení, kde noc stojí od 1300 do 1800 korun a klienty se nemohou stát lidé, kteří vyžadují stálou lékařskou péči. To mu ale úřady zatrhly a Novotný tak vykonává práci v Kulturním domě Mlejn v sousední městské části Praha 13, kterou ale vede jako starosta jeho stranický kolega z ODS David Vodrážka.

Rudolf Hruboň