Hotel Corrado v Ostravě; Foto: hotelcorrado.cz

Hotel Corrado v Ostravě; Foto: hotelcorrado.cz

Domácí

VRBĚTICE: Majitel Imexu byl den před výbuchem u hotelu, kde bydleli agenti GRU

Den před výbuchem ve Vrběticích se Petr Bernatík mladší, šéf firmy Imex Group, podle údajů ze svého mobilu pohyboval v blízkosti ostravského hotelu Corrado. Návštěva Corrada není jedinou podezřelou okolností jeho chování nedlouho před výbuchem. Upozornil na to server iROZHLAS (viz ZDE).

Náhlá změna cesty

Bylo 15. října 2014 ráno, když Petr Bernatík mladší vyjížděl služebním autem ze svého bytu v Ostravě. Po půl hodině jízdy se na silnici náhle otočil a zamířil zpět, aby si udělal jednu velmi neobvyklou zastávku. Podle lokalizačních údajů, které zaznamenával jeho mobilní telefon, zastavil u ostravského hotelu Corrado. „Strávil tam zhruba 40 minut,“ popsaly zdroje obeznámené s vyšetřováním. Zda byl v tu dobu přímo v hotelu, nelze s jistotou tvrdit. Mohl být od něj ale vzdálený maximálně do sta metrů. Určit polohu jakéhokoliv telefonu ve velkých městech je možné s odchylkou nanejvýš několik desítek metrů pomocí síťových buněk, do kterých se každý zapnutý mobil automaticky přihlašuje. Právě v tu dobu byla v hotelu Corrado už podle dřívějších informací týdeníku Respekt ubytovaná i dvojice Rusů.

Prý stál na křižovatce

Co přesně Bernatík v okolí hotelu dne 15. října roku 2014 dělal a proč tam jel, není jasné. On sám na dotazy neodpověděl. Jeho advokát Radek Ondruš nejdříve řekl, že u hotelu mohl stát na křižovatce. „Tak buď tam stál na křižovatce, nebo někde autem, to já nevím,“ nabízel vysvětlení. Po poradě se svými klientem se nechal slyšet, že tam Petr Bernatík ten den ani nikdy jindy nebyl a s Rusy se prý nikdy nesetkal. „Já jsem s ním mluvil, říkal, že to rozhodně není pravda. Tvrdí, že jel rovnou do Vrbětic a nikde nestavěl. Uvedený den ani nikdy jindy v hotelu Corrado nebyl a ani tam nejel,“ řekl Ondruš. Proč mobilní telefon jeho klienta ukazoval 40minutovou zastávku u Corrada, ale vysvětlit nedokázal.

Zpracoval Rudolf Hruboň