Požár ve Vrběticích, který předcházel výbuchu; Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Požár ve Vrběticích, který předcházel výbuchu; Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Domácí

VRBĚTICE: Brigádníci dostali den před výbuchem nečekaně volno

Brigádníci společnosti Imex Group, která měla munici ve Vrběticích, dostali den před výbuchem ve Vrběticích nečekané volno. Do firmy naopak vyrazil jediný člověk, a to majitel firmy Petr Bernatík mladší. Vyplývá to ze zjištění iRozhlasu, které ve čtvrtek zveřejnil na svém webu (viz ZDE).

Podle serveru měli brigádníci chystat munici k převozu, místo toho dostali na 15. října 2014 volno. Do skladu číslo 16, kde byla uskladněna munice, měl poté vyrazit sám Bernatík mladší, přičemž podle brigádníků to bylo výjimečné. Na kontroly vždy jezdil s někým.

Podle Radiožurnálu to potvrdilo několik zdrojů, policie a státní zastupitelství ale tuto informaci komentovat nechtěly. Bernatík však byl v únoru na několik hodin zadržen a u něj doma i ve firmě byla prováděna domovní prohlídka.

Sám Bernatík ani právník firmy Imex Group Radek Ondruš nechtěli informaci komentovat. Ondruš akorát připustil, že brigádníci dostali volno, protože na ně prý neměl kdo dohlížet. Sklady ve Vrběticích vybuchly o den později.

Zpracoval Rudolf Hruboň