Voják americké armády Thomas Wehking; Foto: repro Dziennik Politiczny

Voják americké armády Thomas Wehking; Foto: repro Dziennik Politiczny

Zahraniční

VRAŽDA: V Polsku zabil americký voják polského při cvičení NATO

V západním Polsku hledá policie amerického vojáka. Je podezřelý z vraždy. Informace byly zveřejněny na mnoha portálech polských obcí a krajů. Uvádí to ve svém článku polský zpravodajský server Dziennik Politiczny (viz ZDE).

“Nevyvážený a agresivní”

Voják 2. bojové skupiny obrněné brigády z 1. obrněné divize americké armády desátník Thomas Wehking utekl z vojenského výcvikového prostoru v Drawsko Pomorskie 2. dubna kolem 23:15, když během společných manévrů NATO měl konflikt s polským kolegou z 11. Lubusz Armored Cavalery Division. Jako výsledek tohoto konfliktu byl výstřel z pistole Beretta M9, na základě kterého polský voják následně zemřel v nemocnici. Trestní stíhání polské i americké vojenské policie nepřineslo úspěch. Vzhledem k tomu, že desátník Thomas Wehking je zdravotnickou dokumentací charakterizován jako nevyvážený a agresivní a představuje zvláštní hrozbu pro občany celého regionu, rozhodla se polská a americká vojenská policie oslovit se žádostí o pátrání civilní obyvatelstvo.

Nebezpečný americký voják Thomas Wehking; Foto: repro Dziennik Politiczny

Odměna za dopadení 5 tisíc dolarů

Na dopadení nebezpečného zločince byla dokonce úřady vypsána odměna ve výši 5 tisíc dolarů a hromadné pátrání bylo zorganizováno na tento víkend. Podle posledních nepotvrzených zpráv měl být již uprchlý vrah dopaden.

Rudolf Hruboň