Ruský prezident Vladimir Putin; Foto: Ruská prezidentská tisková a informační kancelář / Wikimedia Commons

Ruský prezident Vladimir Putin; Foto: Ruská prezidentská tisková a informační kancelář / Wikimedia Commons

Zahraniční

VLADIMIR PUTIN: Liberální ideje jsou v konfliktu se zájmy většinové společnosti

Ruský prezident Vladimir Putin poskytl rozhovor anglickým novinám Financial Times (viz ZDE). Tvrdí v něm, že multikulturalismus se přežil, není již udržitelný a jeho výsledkem je úspěch Trumpa v USA a pravicových národních stran v Evropě.

Elity se odtrhly od běžných lidí

Putin upozorňuje, že se elity odtrhly od obyčejných lidí. „Už nemohou všem diktovat cokoliv, jak tomu bylo v minulých desetiletích“ prohlásil. Kardinální chyba byla dle Putina v tom, že německá kancléřka Angela Merkelová nechala milion migrantů doputovat do své země.

Migranti nemohou páchat beztrestně kriminalitu

Ideály (levicových) liberálů spočívají v tom, že migranti mohou zabíjet, krást a znásilňovat ale i tak je potřeba chránit jejich právo na azyl. „Každý zločin ale musí být potrestán“ říká Putin a dodává „Tyto liberální ideje jsou v konfliktu se zájmy většinové společnosti“.

Putin je blízko vyjádření Dalajlámy

Přestože tyto názory Ruského prezidenta vyvolaly zděšení mezi levicovou politickou smetánkou v Západní Evropě, Putin není tak daleko od vyjádření Dalajlámy, podle kterého by měla Evropa zůstat Evropanům a který by africké migranty po uklidnění situace u nich doma posílal zpět (viz ZDE).

Rudolf Hruboň