Zahraniční

VIDEO: V New Yorku začali pohřbívat oběti koronaviru do masových hrobů

Ostrov Hart poblíž New Yorku slouží k pohřbívání lidí, o které se nepřihlásí žádní příbuzní. Na stejném místě nově bude město pohřbívat také pacienty, kteří podlehnou koronaviru a nemají žádné příbuzenstvo, uvedla televize CNN (viz ZDE).

Pohřebiště pro lidi bez příbuzných

„Lidi, kteří zemřeli na koronavirus, tam pohřbíme v následujících dnech,” uvedla mluvčí newyorského starosty Freddi Goldsteinová. Dodala, že v márnicích budou těla uložena dva týdny. Pokud se o ně nikdo nepřihlásí, budou přepraveny na ostrov Hart. „Na ostrově pohřbíváme pouze jedince, o které nikdo za dva týdny neprojeví ani nejmenší zájem,” uvedla dále. Mluvčí starosty doplnila, že týdně město na ostrově pohřbí přibližně 25 lidí. V době koronavirové pandemie ale tento počet stoupl na 25 za den.

Počet nakažených se blíží 470 tisícům

Hart Island slouží jako veřejný hřbitov už 150 let. Podle CNN je na ostrově pohřben zhruba jeden milion lidí. Před pandemií nového typu koronaviru platilo, že zde byla umístěna těla, o která se nikdo nepřihlásil po dva měsíce. Počet potvrzených případů koronaviru v USA stoupá a blíží se hranici 470 tisíc lidí. Stát New York má více nakažených (téměř 160 tisíc) než kterákoli země na světě. V New Yorku navíc evidují kolem 7000 smrtelných případů.

Rudolf Hruboň