Zahraniční

VIDEO: USA přiznaly, že v Evropě školí novináře, aby psali proti Rusku

Neblaze proslulá náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová včera při slyšení v Kongresu přiznala diverzní aktivity Spojených států vůči Rusku když prohlásila, že USA organizují “výcvikové kempy” pro novináře, kteří mají poté Rusko rozvracet.

Stamiliony dolarů na posílení diverze

Spojené státy vynakládají již v současné době více než 750 milionů dolarů ročně na šíření americké propagandy ve světě. Americká vládní Agentura pro globální média (BBG) zastřešuje činnost organizací jako Hlas Ameriky, Rádio svobodná Evropa, Rádio svoboda a dalších lokálních médií. Nulandová nicméně žádala Kongres o navýšení rozpočtu na nové diverzní aktivity o dalších 100 milionů dolarů.

Pro rozvracení jsou využívány “neziskové” organizace

Američané také vytvářejí v zájmových zemích naoko neziskové organizace, přes které financují síť aktivistů, kteří mají společně se spřátelenými novináři za úkol rozvracet společnost a vytvářet chaos, kterého by potom mohly využít americké tajné služby pro pokusy o svržení legálních vlád a nastolení proamerických režimů v těchto zemích. Psali jsme o tom např. ZDE.

Nulandová je nechvalně známá organizací Majdanu na Ukrajině

Victoria Nulandová je nechvalně známá např. aktivní podporou převratu na Ukrajině v roce 2014. Z uniklé nahrávky telefonátu mezi ní a tehdejším velvyslancem USA na Ukrajině Geoffrey Pyattem (viz ZDE) je zřejmé, že Spojené státy určovaly a rozhodovaly o tom, kdo bude po svržení legálně zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče novým předsedou vlády. Jak chtěly, stal se jím 27. února 2014 Arsenij Jaceňuk, později sesazený a obviněný z přijímání úplatků.

Rudolf Hruboň