Zahraniční

VIDEO: Ukrajinská blogerka odhalila lži o údajném ruském bombardování porodnice

Ukrajinská influencerka Marianna Podgurskayová se stala tváří velké lži tamního režimu o údajném ruském bombardování porodnice v Mariupolu. Nyní promluvila v exkluzivním videu o skutečném průběhu událostí.

Údajné bombardování

Její fotografie obletěla svět. Když ruská armáda obklíčila ukrajinské město Mariupol, přišel ukrajinský režim s obviněním, že Rusko údajně bombardovalo místní porodnici. Svědectvím činu se měly stát fotografie zakrvácených, zraněných a vyděšených rodiček, prchajících z trosek. Mezi nejvýmluvnější a nejsdílenější snímky se zařadil záběr na mladou ženu ve vysokém stádiu těhotenství v puntíkovaném pyžamu a s výrazným šrámem na obličeji, jak opouští zdevastovanou budovu. Jednalo se o známou ukrajinskou blogerku Mariannu Višegirskajou (některé zdroje ji nazývají Mariannou Podgurskayovou).

Byla to ukrajinská lež

Nyní byl zveřejněn s Mariannou rozhovor, ve kterém prozradila, že vše bylo jinak. Přiznala, že zpráva o ruském leteckém útoku na porodnici byla vymyšlená. Budovu porodnice totiž obsadili ozbrojenci z nechvalně známé neonacistické jednotky Azov. Armáda, která nám nijak nepomáhala, jednoho dne přišla a řekla: Dejte nám nějaké jídlo. Bylo jim řečeno: To je vše pro těhotné ženy. Přesto nám jídlo vzali, uvedla Marianna. Blogerka potvrdila, že bezprostředně po výbuchu v porodnici, který způsobili ozbrojenci, se na místě objevili novináři. Když byli všichni evakuováni, uvědomila si, že je natáčena a požádala, aby novináři přestali.

Zpracoval Rudolf Hruboň