Foto: repro CNN Prima News

Foto: repro CNN Prima News

Domácí

VIDEO: “Stop černému rasismu,” skandovali lidé v Hradci Králové

V sobotu demonstrovalo v Hradci Králové několik set lidí proti rostoucí násilné kriminalitě nepřizpůsobivých občanů. Reagovali tak na sérii brutálních napadení v centru města, které mají na svědomí mladí romští agresoři.

Stop černému rasismu, skandovali lidé v Hradci. Protestovali proti sérii útoků.Celý článek ZDE: https://bit.ly/3pBUWn2

Zveřejnil(a) CNN Prima NEWS dne Pondělí 7. června 2021

Napadený skončil v nemocnici v kómatu

Demonstranti při průvodu skandovali nejrůznější hesla: „My jsme tady doma“ nebo „Stop černému rasismu“. Muže přepadla přesila násilníků, po ranách a kopancích skončil v nemocnici v kómatu s velmi vážným poraněním hlavy. Podle posledních informací se muž z bezvědomí probral, vyhráno ale stále nemá. Protestní akce byla namířena proti útočníkům z romské komunity. Dva mladé útočníky kriminalisté zadrželi díky veřejnosti a zveřejněnému kamerovému záznamu jednoho z útoků. Při něm jeden z útočníků nečekaně kopl do hlavy muže sedícího na lavičce.

Těžkooděnci chránili Romy

Mladistvý útočník skončil ve vazbě, nezletilý v diagnostickém ústavu. Demonstranti se na pochod Hradcem Králové vydali k domu, kde jeden z násilníků bydlí. Tam jim těžkooděnci museli zahradit cestu. Napětí se dalo krájet. „Co se bojíte?!“ křičeli demonstranti. Na sociálních sítích se pak objevily reakce romské komunity. Někteří chtějí také vyjít do ulic, jiní se snaží situaci zklidnit. „Je to špatný. Měli jsme jít všecky cigáni ven. I z okolních měst. Oni taky určíte nejsou hradecký,“ napsal jeden z uživatelů. Jiní se naopak ptali, co se změní, pokud půjdou s ostatními lidmi do ulic. „Pomůže nám to? Ještě zavřou nás za demonstrace a rvačky a kdo bude zase nepřizpůsobivý? Ano, my,“ napsal další.

Zpracoval Rudolf Hruboň