Magazín

VIDEO: Srážka výletních lodí v Mexiku

Dvě výletní lodě výletní společnosti Carnival se v pátek střetly poblíž ostrova Cozumel, který se nachází hned vedle pobřeží mexického státu Quintana Roo. Zprávy uvádějí, že bylo pouze zraněno 6 osob, protože hosté byli preventivně evakuováni z jídelen na třetím a čtvrtém podlaží.

Kolizi zavinily mořské proudy a prudký vítr

Podle společnosti Carnival Cruise Line, která obě lodě provozuje, se Carnival Glory „dostala do kontaktu” s lodí Carnival Legend, ale pomalá nehoda „nezpůsobila žádné problémy, které by měly vliv na plavební způsobilost obou plavidel”„Náraz nebyl tak hrozný,” řekl americké televizi CNN jeden z pasažérů Carnival Legend. „Bylo to, jako kdyby narazila velká vlna,” dodal. Srážka nicméně způsobila u části cestujících paniku a personál musel evakuovat jednu z jídelen. Oba kapitáni oznámili, že kolizi zavinily mořské proudy a prudký vítr.

Trasy obou lodí se měnit nebudou

Společnost Carnival Cruise Line neohlásila žádnou změnu plánu trasy obou plavidel, jen cestujícím doporučila, ať si užijí plánovaný den na pevnině. Loď Carnival Glory měří na délku 290 metrů, má kapacitu pro téměř tři tisíce cestujících a vyplouvá z New Orleans na cesty po Karibiku a do Panamského průplavu. Carnival Legend měří téměř 294 metrů, vyplouvá z různých přístavu ve Spojených státech i v Evropě a pojme až 2124 pasažérů.

Rudolf Hruboň