Zahraniční

VIDEO: Spoutané 9-leté dívce nastříkali policisté v USA do obličeje pepřový sprej

Do obličeje spoutané devítileté dívky nastříkali američtí policisté pepřový sprej, když se ji snažili dostat do policejního auta. Dívka při tom plakala a volala zoufale na pomoc svého otce.

Policejní brutalita vůči dítěti

Velmi brutální postup zvolili američtí policisté při pátečním zásahu v Rochesteru v New Yorku. Do jedné z domácností vyjeli kvůli rodinným potížím, nakonec se snažili do auta naložit devítiletou dívku s rukami spoutanými za zády. Z videa je patrné, že se dívka policistům vzpírá, když se ji snaží naložit do auta, přitom pláče a volá svého otce. Policisté se ji pokouší přemoci a když to nedokáží, tak jí nastříkají sprej do obličeje. Dívka pak prosí, aby jí sprej vytřeli z očí.

Policie se snaží vymluvit

Policejní brutalitu svých kolegů se pokoušel vysvětlil zástupce náčelníka tamní policie Andre Anderson. Policisté se dle něj prý snažili dívku naložit do auta, to jim ale moc nešlo. Nebudu zde stát a říkat, že je v pořádku stříkat pepřový sprej na devítiletou dívku. S tím se neztotožňuji ani já, ani naše policejní oddělení, a děláme vše, co musíme, abychom zajistili, že se podobné případy již nestanou,” prohlásila náčelnice tamní policie Cynthia Herriottová-Sullivanová.

Zpracoval Rudolf Hruboň