Zahraniční

VIDEO: RUSKÁ ARMÁDA už zničila 83 pozemních cílů na Ukrajině

Ruské ozbrojené síly splnily úkoly stanovené na čtvrtek pro speciální vojenskou operaci na Ukrajině. Podle agentury TASS to večer prohlásil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Zničeno 83 pozemních cílů

“Celkem bylo v důsledku úderů ruských ozbrojených sil vyřazeno 83 pozemních objektů vojenské infrastruktury Ukrajiny. Od začátku speciální vojenské operace byly sestřeleny dva Su-27, dva Su-24, jeden vrtulník a čtyři útočné bezpilotní letouny Bayraktar TB-2 ukrajinských ozbrojených sil,” citoval TASS generála. Konašenkov rovněž řekl, že operace pokračuje. Podle něj separatisté v Donbasu za vydatné podpory ruské dělostřelecké a letecké podpory prorazili linii dotyku dělící je od ukrajinských vládních sil a postoupili šest až osm kilometrů na území, které bylo v Doněcké a Luhanské oblasti dosud pod kontrolou Kyjeva.

Dobyt Černobyl i letiště u Kyjeva

Ruská armáda ovládla bývalou jadernou elektrárnu Černobyl na Ukrajině. Nejkomplikovanější situace se vytvořila na jihu země, kde pokračují boje. Přístavní město Mariupol je pod těžkou palbou. Z Mariupolu hlásí stovky explozí, uvádí agentura Reuters s odkazem na diplomatické zdroje. Pokračují úporné boje na předměstích přístavu Cherson u ústí Dněpru do Černého moře. Ukrajinští vojáci jsou tam pod tlakem ruských sil z anektovaného Krymu, pokoušejících se postoupit k Melitopolu v Záporožské oblasti. Na webu deníku Ukrajinska pravda se již objevila informace, že ruské tanky jsou v ulicích Melitopolu.

Zpracoval Rudolf Hruboň