Domácí

VIDEO: Protivládní demonstrace na Václaváku se zvrhla v potyčky s policií

Během silvestrovského večera proběhla na Václavském náměstí v Praze demonstrace proti vládním opatřením, která měla skončit až po půlnoci. A to i přesto, že stále plátí zákaz nočního vycházení. Policie na místě zajistila několik lidí.

Konflikt s policií

Pražané během čtvrtečního večera slavili Silvestr poměrně klidně. Na Václavské náměstí se však pomalu začali scházet demonstranti, kteří se dostali do potyčky s policií. Přímo v centru Prahy totiž od čtvrtečního večera probíhala demonstrace proti vládním opatřením. Ta měla končit až po půlnoci, ačkoliv stále platí zákaz nočního vycházení po 21. hodině. Policisté na místě zasahovali proti muži, který neuposlechl jejich výzev. Protože se k policistům během zákroku rozběhly desítky demonstrantů, dorazila také speciální pořádková jednotka. Muž byl převezen na služebnu, uvedl Týdeník policie.

“Na několika místech ČR začala protestní shromáždění. V Praze museli policisté přistoupit k zajištění několika osob z důvodu neuposlechnutí výzvy. Na Václavském náměstí je cca 80 osob,” uvedla Policie ČR ve čtvrtek večer na Twitteru.

Zpracoval Rudolf Hruboň