Domácí

VIDEO: Proměny Jaromíra Soukupa

Jen před 16 měsíci, na začátku roku 2019, vzkázal přes svou televizi Jaromír Soukup kontroverznímu politikovi Pavlu Novotnému (ODS), co si o něm myslí: “Běž do prdele!” Nyní jsou, zdá se, opět přáteli, neboť se Novotný znova objevil na obrazovce TV Barrandov.

Maska bojovníka

Jaromír Soukup se brzy potom, co převzal moderování spousty pořadů jeho televize, začal stylizovat do role normálně přemýšlejícího člověka, který stojí na straně obyčejných lidí a kritizuje současné politické trendy neoliberalismu a neomarxismu, které prosazují opoziční strany a mainstreamová média. Z obrazovky tak zaznívala jeho slova o “lepšolidech” a kritika mnoha nešvarů veřejnoprávních médií, hlavně České televize. V té době také moderoval pravidelné týdenní rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem a nepokrytě jej podporoval, když se např. objevil jako host v jeho volebním štábu. Relativně častým hostem u něj byl taky premiér Andrej Babiš. Naopak opozice nemohla Soukupovi přijít na jméno, hlavně když založil vlastní politické hnutí Hlas Jaromíra Soukupa.

Názorový obrat

Tyto časy jsou však pryč. Patrně spolu se zhoršující se ekonomickou situací jeho TV Barrandov a poté, co s ním prezident ukončil spolupráci, začal Soukup svou politickou orientaci obracet. Pod záminkou jeho tzv. “zásadových postojů” začal postupně vládu čím dále tím více kritizovat a notovat si v tom s opozičními stranami, jejichž zástupci se začali postupně čím dále tím častěji v jeho televizi opět objevovat. Dokonce i ODS, která si účast v jeho diskuzních pořadech zakázala poté, co založil politické hnutí s stal se tak prý jejich “konkurentem”, začíná do TV Barrandov opět vysílat své zástupce. “Třešničkou na dortu” je tak včerejší účinkování Pavla Novotného (ODS) v jeho pořadu Aréna Jaromíra Soukupa. Toho Pavla Novotného, kterému kvůli jeho osobním urážkám nemohl jenom před 16 měsíci přijít na jméno…

Rudolf Hruboň