Zahraniční

VIDEO: Předseda Evropské komise Juncker se opět choval nepřístojně

Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker opět šokoval svým chováním vybočujícím jak z pravidel diplomatického protokolu, tak pravidel obyčejné lidské slušnosti. Na právě skončeném summitu EU ho zachytily kamery, jak se zcela nepřístojným způsobem vítal se šéfkou protokolu EK Pernillou Sjölinovou.

Nepřijatelné osobní dotyky

Při přivítání s ní jí několikrát pročísl vlasy. Sjölinová se pouze zdvořile usmála, rychle ale místo opustila, aby se dostala z Junckerova dosahu. Na ostatních spolupracovnících Junckera bylo také znát překvapením nad jeho chováním. Celkově bylo na jeho vystupování znát, že je pod vlivem buďto alkoholu, nebo jiné návykové látky. Projevoval se neprofesionálně a familierně.

Problémy s alkoholem

O Junckerovi je známo, že má problémy s nadměrným požíváním alkoholu i během summitů a různých jednáních EU a EK. Např. na červencovém summitu NATO byl v tak podroušeném stavu, že mu ostatní museli pomáhat, aby byl vůbec schopen chodit (viz ZDE). Mezi členskými státy EU se zatím nenašla vůle Junckera donutit, aby na svou funkci rezignoval a umožnil volbu jiného předsedy, který by Evropskou unii reprezentoval důstojněji.

-rh-