Domácí

VIDEO: Papaláši šli na fotbal. Prymula, Dvořák či Vondra

Čtvrteční zápas Evropské ligy mezi Slavií a Leicester City, který se hrál v pražském Edenu, navštívili pozvaní VIP hosté. Byli mezi nimi např. bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nebo ředitel České televize Petr Dvořák.

Babiš ukončil s Prymulou spolupráci

Ve čtvrtek večer sdělil premiér Andrej Babiš médiím, že ukončil spolupráci s Romanem Prymulou, který byl jeho poradcem pro oblast zvládání epidemie koronaviru kvůli jeho účasti na fotbalovém utkání. Jen pár hodin před utkáním totiž Prymula mluvil v médiích o tom, že by se v Česku měl podle něj zavést tvrdý lockdown a omezit pohyb lidí. „Pan Prymula je velký odborník na epidemie, sociální inteligenci ale postrádá. Tohle je prostě opět špatně, vůči fotbalovým fanouškům, kteří nemůžou na stadion, i lidem, po kterých teď chceme, aby byli hlavně doma,” uvedl Babiš. „Nemluvě o tom, že to zase působí papalášsky. Domluvili jsme se na ukončení spolupráce, protože tohle není možné,” dodal premiér.

Alexandr Vondra si sype popel na hlavu

Místopředseda ODS a europoslanec Alexandr “PromoPro” Vondra v pátek vyjádřil údajnou lítost nad svou účastí na čtvrtečním fotbalovém utkání pražské Slavie. Považuje to prý za chybu a navrhl klubu, aby příště pozval raději lékaře a sestry.

Zpracoval Rudolf Hruboň