Domácí

VIDEO: Nezávislý dokument “Pryč z EU” již viděly statisíce lidí

“Národ, ať je malý a nebo velký, nesmí nikdy ztratit svou původnost, jinak by přestal být národem”, říká na úvod nezávislého dokumentu slavný český herec Jan Werich.

Západní země potřebovaly rozšířit trhy pro své výrobky

Bývalý redaktor České televize a TV NOVA Stanislav Brunclík se rozhodl realizovat ve spolupráci se spolkem Centrum nezávislosti dokumentární film o Evropské unii. Dokumentarista v něm uvádí a vysvětluje důvody, proč je Evropská unie špatný projekt a proč je třeba z EU vystoupit. Ve filmu vystupují různí odborníci a jsou tam uvedeny statistiky a data, která poukazují na to, že Evropská unie rozhodně není žádný dobročinný projekt. Jak je uvedeno v dokumentu, západní země potřebovaly nové trhy pro své korporace a firmy, a proto bylo rozšíření Evropské unie o země bývalého východního bloku jako Česká republika či Slovensko pro ně velmi výhodné.

Po 15 letech jsme stále občané EU druhé kategorie

“Když jsme do ní v roce 2004 vstupovali, vítali nás do rodiny. Slibovali nám volný pohyb zboží, osob, služeb a kapitálu. Říkali, že za pár let bude naše životní úroveň jako na západě. Jenže místo toho přišla Lisabonská smlouva a stále nesmyslnější směrnice, normy, zákazy a nařízení, proti nimž se nemůžeme bránit. Po patnácti letech nadějí a zklamání nás mocní odsoudili do role občanů druhé kategorie. Taková je současná Evropská unie. A právě takovou, pravdivou, bez příkras, růžových brýlí a falešných pozlátek ji ukazuje nový strhující dokument Stanislava Brunclíka”, uvádějí autoři filmu.

Zdroj: Pryč z EU – film

Rudolf Hruboň