Foto: Repro profil Radovana Hynka na sociální síti

Foto: Repro profil Radovana Hynka na sociální síti

Zahraniční

VIDEO: Na Slovensku byl postřelen demonstrant gumovým projektilem

Ve středu na Den Ústavy Slovenské republiky se v Bratislavě konal protest hnutí ĽSNS proti vládě a pandemickým zákonům. Na Hodžově náměstí policie postřelila z bezprostřední blízkosti jednoho protestujícího a zranila ho na krku. Informuje o tom server Topky.sk (viz ZDE).

Střelba z bezprostřední blízkosti

Maskovaný policista vystřelil na protestujícího muže z bezprostřední blízkosti gumovým projektilem a způsobil mu otevřenou ránu na krku. O situaci informovalo několik slovenských médií a video z místa lze najít na sociálních sítích.

Tak na toto už mi dochádzajú slová ! Začnú ľudí rovno zabíjať ???!!! Slabšie povahy nepozerajte.

Zveřejnil(a) Radovan Hynek dne Středa 1. září 2021

Na záběrech je vidět dav nespokojených lidí. Mezi nimi si razí cestu ozbrojení muži v uniformách, kteří si pomáhají i střelbou, pravděpodobně gumových projektily. Následně je vidět, jak jeden takový projektil vystřelen z bezprostřední blízkosti zasáhne do krku muže, který kráčel v davu. Ten se poté zapotácel. V tom okamžiku je slyšet ženu, která se ho ptá, zda je v pořádku a chce jeho zranění vidět. Následně vypukne panika a žena se rozkřičí, že zraněný muž „má díru v krku“.

Zraněný byl převezen do nemocnice

Záchranáři během protestních shromáždění ošetřili celkem tři osoby, ženu a dva muže. Mluvčí záchranářů Alena Krčová pro Topky.sk potvrdila, že v jednom případě šlo o poranění krku. „Žena utrpěla úraz hlavy, byla převezena do nemocnice. Jeden z mužů měl také poraněnou hlavu, byl ošetřen na stanici PZ SR. Převoz do nemocnice odmítl. Druhý muž měl poraněný krk, záchranáři ho transportovali do nemocnice, uvedla. Aktuální stav zraněného muže není znám.

Demonstrant zraněný při zásahu policie v Bratislavě; Foto: Repro YouTube

Policie k incidentu zatím mlčí

Policie ve středu 1. září během protestů v Bratislavě zadržela 12 osob. Jak v tiskové zprávě informoval bratislavský policejní mluvčí Michal Szeiff, protestující omezili na svobodě údajně z důvodu přestupků proti veřejnému pořádku, neuposlechnutí výzvy veřejného činitele, z důvodu blokování dopravy, stejně jako z důvodu podezření z trestného činu útoku na veřejného činitele. Podle dosavadních informací policie byl v souvislosti se zásahem proti demonstrantům zraněn údajně pouze jeden člověk. Jak pro server Topky.sk dále uvedl mluvčí bratislavské krajské policie, videem se v současnosti zabývá Odbor kontroly Krajského ředitelství Policejního sboru v Bratislavě.

Zpracoval Rudolf Hruboň