Kultura

VIDEO: MOST! aneb Česká televize natočila po dlouhé době skutečně zábavný seriál

Před koncem roku proběhla v pražském kině Aero předpremiéra prvního dílu nového osmidílného seriálu České televize s názvem MOST! Jak odborníky, tak diváky první díl příjemně překvapil. Po dlouhé době filmů a seriálů plných politiky a vzpomínání na doby minulé se jedná o svěží a skutečně zábavný počin.

Odvážný pohled na život běžných lidí bez příkras

Po spoustě příběhů o disidentech a životě v dobách socialismu, které už skoro nikoho nebaví, se jedná o snad první svěží dílo České televize po téměř 30 letech nezatížené ideologickým balastem. Jak název napovídá, děj seriálu se odehrává na Mostecku v sociálně složitém severočeském regionu. Rámec seriálu tvoří příběh Luďka, kterého právě vyhodili z práce, bydlí v polorozpadlé barabizně, dluží, kam se podívá, má problémy s exmanželkou i se synem. S novou realitou se ale smířit nehodlá. Z nouze začne lhát. Lže synovi Tondovi, své bývalé ženě Iloně, dokonce i kamarádům v hospodě…

Zkušení tvůrci, dobré herecké obsazení

Osmidílný komediální seriál je již šestou spoluprací dvojice režiséra Jana Prušinovského a scénáristy Petra Kolečka. V projektu, který si nadsázkou bere na paškál složitá témata, jakými jsou nesnášenlivost či xenofobie, si hlavní roli zahrál Martin Hofmann. Dále v seriálu uvidíme mimo jiné Taťánu Medveckou, Jiřího Schmitzera, Jitku Čvančarovou a další známé i méně známé herce. Seriál bude Česká televize vysílat na ČT1 každé úterý od 21:05 hod.

Hodnocení: 85%

-rh-