Zahraniční

VIDEO: Izrael podnikl útoky na Sýrii, zemřeli nejméně čtyři civilisté, včetně dítěte

Izraelské letouny zaútočily v noci na pondělí na pozice syrské armády ve městě Homs a na předměstí Damašku, uvedlo v pondělí syrské ministerstvo obrany. Při útoku na město Sahnája jižně od syrské metropole nejméně čtyři civilisté, včetně dítěte. Dalších 21 lidí utrpělo při náletech zranění.

Izrael v minulosti provedl již stovky úderů

Jak syrské ministerstvo dodalo ve svém prohlášení, syrská protivzdušná obrana se snažila útok vedený z libanonského vzdušného prostoru odrazit. Mluvčí izraelské armády se k těmto informacím odmítla vyjádřit. Izraelské úřady běžně nekomentují zprávy o útocích v sousední Sýrii. Židovský stát teprve nedávno přiznal, že tam v posledních letech provedl stovky úderů. Nekomentoval je ale údajně z obavy o vyvolání reakce a zatažení do občanské války v Sýrii.

Sýrie útok úspěšně odrazila

Podle syrských médií se v Damašku v noci na pondělí ozývaly exploze a cílem nepřátelských raket se stala vojenská základna Mazza. V ní se nachází letiště a věznice, která byla označována jedno ze středisek, kde se mučí odpůrci syrského režimu. Základna na jihozápadním okraji Damašku se stala terčem izraelských náletů již v minulosti, uvedl izraelský list The Jerusalem Post. Syrská státní televize s odvoláním na svého zpravodaje informovala, že výbuchy poškodily několik domů. Jak doplnila státní tisková agentura SANA, syrská protivzdušná obrana množství izraelských raket sestřelila.

Rudolf Hruboň