Zahraniční

VIDEO: Imigrant ze Somálska ubodal v Německu 3 lidi, nejméně dalších 6 zranil

24-letý Somálec v pátek v centru německého Würzburgu zavraždil nejméně tři lidi a šest dalších zranil. Policie útočníka při zásahu postřelila. Informoval o tom na webu deník Bild.

Ohrožoval kolemjdoucí dlouhým nožem

Policie hovoří o třech mrtvých a neupřesněném počtu částečně vážně raněných. Videa, která se objevila na sociálních sítích, zachycují mladého bosého muže, který zjevně ohrožuje okolí dlouhým nožem. Z jednoho videa je patrné, že před příjezdem policie ho naháněla skupina více než 20 náhodných svědků, kteří vzali do rukou mimo jiné židle z předzahrádek restaurací.

Pravděpodobně šlo o islamistický útok

Podle policie je podezřelým útočníkem 24-letý muž ze Somálska, žijící ve Würzburgu. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann, který se vydal na místo, řekl, že podle jednoho ze svědků události útočník křičel „Alláhu akbar“ (Alláh je veliký). Podezřelý však nedávno také pobýval v psychiatrické léčebně, dodal Herrmann. Policejní vyšetřování určí, zda jde o záležitost „související s islamismem, nebo s psychickým stavem útočníka“, řekl ministr. Podle agentury DPA Hermann nevyloučil, že šlo o islamistický útok. „Každopádně existují indicie pro to, že by mohlo jít o islamistický útok,“ řekl Hermann agentuře.

Zpracoval Rudolf Hruboň