Zahraniční

VIDEO: Francouzská policie zasáhla velmi tvrdě proti Žlutým vestám

45. víkend v řadě protestovali zoufalí Francouzi proti prezidentovi Macronovi, který je arogantně přehlíží. Policie zasáhla proti demonstrujícím velmi tvrdě a spoustu z nich zadržela. Západní média nicméně o událostech informují pouze okrajově a nebo vůbec.

Brutální zásah policie

Policie zasáhla opět velmi brutálně. Na záběrech je vidět, jak příslušníci zásahových jednotek bezdůvodně bili a zatýkali neozbrojené demonstranty. Podle zpráv médií bylo nasazeno asi 7.500 policistů a doposud bylo zatčeno více než sto demonstrantů. Lidé demonstrují již od listopadu loňského roku proti antisociální politice prezidenta Emmanuela Macrona, který zvýhodňuje bohaté třídy francouzské společnosti na úkor sociálně slabých obyvatel.

Francie se stává rozdělenou společností

Neutuchající demonstrace ukazují na hlubší problém ve francouzské společnosti. Protestující nejsou ani pravicoví extrémisté, ani antisemité, jak se snaží světové veřejnosti namluvit prezident Macron a mainstreamová média, ale sociálně ohrožení obyvatelé Francie, kteří v zoufalství ze své životní situace založili hnutí Žlutých vest a šli demonstrovat za svoje právo na slušný život, který jim současná situace ve Francii neumožňuje.

Rudolf Hruboň