Magazín

VIDEO: Dvě slonice se začaly prát v cirkusu před očima utíkajících diváků

Dvě samice slona indického rozpoutaly konflikt během představení v ruském cirkusu v Kazani. Jedna ze slonic totiž napadla druhou a povalila ji za mantinely manéže, kvůli čemuž byla poškozena ohrada, vzápětí z prvních řad cirkusu začali utíkat diváci.

Na videu zveřejněném na internetu byla zachycena potyčka dvou slonic, jedna z nich napadla svou kamarádku a povalila ji na zem. Hned poté, co začal daný incident, diváci spěšně opouštěli svá místa, aby se vyhnuli možnému střetu s rozčílenými zvířaty, která již překročila hranice manéže.

Naštěstí krotitelé později dostali situaci pod kontrolu a odtrhli slonice od sebe. Podle oficiálních informací jsou všichni diváci v pořádku, samotné slonice také neutrpěly žádná zranění. Na oficiálních stránkách cirkusu byl uveden předpoklad, že důvodem konfliktu mohl být záchvat žárlivosti u jedné ze slonic.

Představitelé cirkusu rovněž oznámili, že příští představení se konat nebude, a to z technických důvodů. Podle jejich slov v nejbližší době bude svoláno odborné konzilium, které má zjistit skutečné důvody konfliktního chování slonic během posledního představení.

Zpracoval Rudolf Hruboň