Domácí

VIDEO: Dva německy mluvící vandalové posprejovali Karlův most

Dva německy mluvící cizinci ve věku 23 a 30 let poničili druhý nejstarší most dochovaný v České republice. Pro své řádění si vybrali Karlův most. Policie je podezřívá z poškození cizí věci, škoda zatím nebyla vyčíslena. Podezřelým hrozí až tři roky vězení.

Zadrženi přímo při činu

Oba muže přímo při činu zadrželi strážníci. „Ve večerních hodinách přijala městská policie oznámení o poškozování jednoho z pilířů Karlova mostu. Konkrétně se mělo jednat o sprejerství,“ uvedla Seifertová. Hlídka podle ní dorazila na místo bez zapnutých majáků tak nepozorovaně, že se dvojice sprejerů nezmohla vůbec na nic. „Stačila pouze zákonná výzva a oba pachatelé zůstali stát, nepokusili se utéct ani odhodit sprej, který jeden z nich držel v ruce. Ten druhý popíjel pivo z plechovky,“ popsala mluvčí.

Poškození může být trvalé

Nasprejovaný obrazec je podle Seifertové přes pět metrů dlouhý a dva metry vysoký. „Zda ho vytvořili pachatelé rukou nedílnou, nebo byl muž s pivem pouze pozorovatel, je nyní předmětem šetření,“ dodala. Cizinci jsou podle mluvčího pražské policie Jana Rybanského v policejní cele, zadrženi byli v pondělí kolem 21.30. Informace, že by padlo obvinění, mluvčí ale zatím neměl. Podle odborníků se může jednat o trvalé poškození, protože po odstraněné barvě mohou zůstat fleky.

Rudolf Hruboň