Magazín

VIDEO: Dva muži zachránili život šestiletému chlapci, který skoro spadl z okna v pátém patře

V Čečenské metropoli vyznamenal ministr vnitra policistu Adama Džamajeva a místního obyvatele Aslana Dinajeva. Právě oni zachránili šestiletého chlapce, který skoro spadl z pátého patra.

Podle tiskové služby oddělení se odvážný čin dvou mužů stal známým poté, co se na sociálních sítích objevilo video, na kterém jsou natočeni dva mladí lidé, kteří bez jištění zachraňují dítě, jež se objevilo na okapu pod oknem v pátém patře. Jeden z mužů stál zvenku na okenním parapetu, velmi těžce se mu podařilo dostat se k dítěti. Druhý, oblečený v uniformě policisty, jistil muže zevnitř. Dítě vzali za ruku a společně ho sundali z okapu a rychle vytáhli dovnitř.

Později se zjistilo, že chlapec šel na záchod, na kterém se zasekly dveře. Chlapec se proto rozhodl vylézt z okna a ocitl se na okapu od klimatizace, kde ho zpozorovali kolemjdoucí. Adam Džamajev byl tehdy v práci a hlídal ulici poblíž místa nehody. Muž ihned zareagoval na oznámení rozrušené ženy, která mu řekla o nebezpečné situaci. Policista se okamžitě vydal dítěti na pomoc. Na volání o pomoc reagoval také Aslan Dinaev. Společným úsilím se mužům podařilo chlapce zachránit.

Rudolf Hruboň