Zahraniční

VIDEO: Dezorientovaný Juncker ohrožoval ohněm politiky při ceremoniálu ve Rwandě

Další skandál si připsal na konto končící předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker při smutečním ceremoniálu v africké Rwandě. Po zapálení ohně na památníku obětem rwandské genocidy se zjevně dezorientovaný Juncker obrátil s loučí na vedle stojícího rwandského prezidenta Paula Kagameho a šéfa Komise Africké unie Moussu Fakiho. Pouze pohotová reakce asistentky je zachránila před popálením.

Juncker má dlouhodobé problémy s alkoholem

Současný předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker má dlouhodobé problémy s nadměrnou konzumací alkoholu. Na základě toho již došlo k několika veřejným skandálům, kdy se choval nepřístojně na oficiálních akcích. Např. vloni v červenci se opil na summitu NATO (viz ZDE) a nebo v prosinci se choval familierně k jeho kolegyni (viz ZDE).

Největší africká genocida 20. století

Rwandská genocida bývá označována za poslední genocidu ve 20. století, nejrychlejší genocidu vůbec či za nejhrůznější násilný čin co do počtu mrtvých po dnech. Při genocidě, která vypukla z 6. na 7. dubna 1994 a skončila 18. července 1994, zmasakrovali hutuští extremisté za 100 dní na 800 000 menšinových Tutsiů a umírněných Hutuů a asi 2,7 milionu lidí muselo uprchnout ze svých domovů.

Rudolf Hruboň