Domácí

VIDEO: Desetitisíce lidí po celé zemi protestovaly proti vládě

Desítky tisíc lidí protestovaly na Václavském náměstí v Praze proti vládě Petra Fialy. Požadovaly její demisi a 10. října chtějí požádat prezidenta Zemana o odvolání vlády a vyhlášení předčasných voleb. Další protest organizátoři svolali na 28. října.

„Karle Kryle, zase ryjeme držkou v zemi“

Demonstrace v Praze začala ve 14:00 a na akci dohlížela policie. Lidé s sebou měli vlajky České republiky a transparenty s protivládními nápisy. Pořadatelé vysílali přenos z akce také do jiných měst. Lidé drželi transparenty s hesly: „Konec vlád nemocných duchem, rozumem a charakterem“ nebo „Karle Kryle, zase ryjeme držkou v zemi“.

Na místě protestu byl umístěn také petiční stánek na podporu komunistického kandidáta na prezidenta Josefa Skály. Na úvod lidé zpívali českou hymnu, z pódia na Václavském náměstí ji zazpíval zpěvák Tomáš Ortel. Vypustili také holubici míru. Pořadatelé z uskupení Česká republika na 1. místě požadují demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země. Na začátku programu to řekl organizátor Jiří Havel.

Zpracoval Rudolf Hruboň