Výroba zdravotních roušek; Foto: Repro Sputnik

Výroba zdravotních roušek; Foto: Repro Sputnik

Zahraniční

VIDEO: Čínská automobilka zahájila výrobu roušek a dezinfekce

Automobilový výrobce BYD v Šen-čenu zahájil výrobu lékařských roušek, aby uspokojil poptávku obyvatelů Číny po tomto zboží.

Rozjezd výroby v rekordně krátkém termínu

Společnost uvedla, že zařízení potřebné k denní výrobě pěti milionů roušek a 300 tisíc lahví dezinfekčního prostředku na ruce muselo být instalováno v rekordně krátkém termínu. BYD zahájila výrobu roušek a dezinfekčních prostředku v únoru v reakci na vypuknutí epidemie koronaviru COVID-19, který vedl k nedostatku těchto produktů v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb. Společnost financovaná americkým investorem Warrenem Buffettem patří nyní mezi čínské podniky, které vedou ve výrobě lékařských roušek. Na záběrech je vidět, jak probíhá jejich výroba.

Na automobilové továrně zahájili denní výrobu pěti milionů masek a 300 tisíc lahví dezinfekčního prostředku na ruce

Automobilová továrna BYD v Šen-čenu převzala výrobu lékařských masek, aby splnit poptávku obyvatelů Číny po tomto zboží.Na záběrech je vidět, jak probíhá výroba masek.Společnost uvedla, že zařízení potřebné k denní výrobě pěti milionů masek a 300 tisíc lahví dezinfekčního prostředku na ruce muselo být instalováno v krátkém termínu.BYD zahájila výrobu masek a dezinfekčních prostředku v únoru v reakci na vypuknutí koronaviru COVID-19, který převedl k nedostatku těchto produktů v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb.Společnost financovaná americkým investorem Warrenem Buffettem patří mezi čínské podniky, které vedou ve výrobě lékařských masek.

Zveřejnil(a) Sputnik Česká republika dne Sobota 14. března 2020

 

BYD Auto

BYD Auto Company Limited, krátce BYD Auto je čínský výrobce automobilů, který vznikl v roce 2003. Společnost vyrábí automobily, autobusy, elektrická kola, vysokozdvižné vozíky, dobíjecí baterie a nákladní automobily. Současná modelová řada automobilů zahrnuje elektromobily, plug-in hybridy a vozidla s benzínovými motory.

Elektrický autobus BYD ebus při zkouškách v Bonnu v Německu; Foto: Spielvogel / Wikimedia Commons

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň