Domácí

VIDEO: Čeští poslanci se porvali ve sněmovně

Ve Sněmovně se ve čtvrtek strhla potyčka mezi poslanci. Vše začalo strkanicí mezi nezařazeným poslancem Lubomírem Volným a místopředsedou Sněmovny Tomášem Hanzelem (ČSSD), kterého pak přišli bránit jeho straničtí kolegové Jan Chvojka a Ondřej Veselý.

Spor o roušky

Volný a také jeho kolega Marian Bojko (oba zvolení za SPD, nyní nezařazení) přišli ve čtvrtek do Sněmovny bez roušky, což večer odsoudil právě i Hanzel. „Jestli chcete ohrožovat sami sebe, tak to dělejte. Prosím neohrožujte ostatní, máte jít příkladem. Styďte se,” uvedl Hanzel krátce po vystoupení Bojka na plénu. Na to pak reagoval Volný. Marian Bojko se nemusí stydět, protože není členem zkorumpované politické partaje, která si nazvrací do úst, kdykoliv jde o to, že by mohla přijít o své socanské posty ve vládě,” opáčil Volný. Hanzel ho upozornil na to, ať mluví k věci. Sněmovna totiž ve čtvrtek řeší nouzový stav. „Buď budete mluvit k věci, nebo vás vypnu,” pohrozil Hanzel. „Tak já si půjdu sednout k vám na klín a řeknu vám to do mikrofonu,” reagoval Volný. „No to přijďte,” opáčil Hanzel.

„Dostaneš flákanec”

Volný pak spustil nadávky na adresu Hanzela, jenž mu pak vypnul mikrofon. Volný se následně zvedl a došel k místu místopředsedy Hanzela. „Já jako volený zástupce lidu mám právo se vyjádřit. Nechte mě vystoupit,” řekl do jeho mikrofonu. Následovala rvačka, do níž se zapojil i Hanzelovi straničtí kolegové Jan Chvojka a Ondřej Veselý (oba ČSSD). „Dostaneš flákanec,” hrozil Volný. Místopředsedu dolní komory pak přišla bránit i ochranka. Poslanec Veselý novinářům řekl, že při potyčce od Volného dostal pěstí poslanec Michal Ratiborský (ANO). Kvůli potyčce pak byla vyhlášena 15minutová přestávka na zjednání klidu ve Sněmovně.

Zpracoval Rudolf Hruboň