Zahraniční

VIDEO: Americký prezident Joe Biden třikrát spadl na schůdcích do letadla

Současná hlava Spojených států amerických Joe Biden třikrát upadl na schodech při pátečním nástupu do letadla Air Force. Představitelka Bílého domů Karine Jean-Pierre po celém incidentem uvedla, že důvodem upadnutí amerického prezidenta byl prý silný vítr.

Důvodem byl prý silný vítr

Na internetu se totiž objevilo video, na němž bylo vidět, jak jde Joe Biden po schůdcích do letadla Air Force a v půli své cesty náhlé padá. Hned poté americký lídr rychle vstává a snaží se v rychlosti dojít nahoru, ale padá znovu, a to dvakrát za sebou. Když Biden konečně dorazil do horní části schůdků, zasalutoval a následně nastoupil do letadla. Představitelka Bílého domů Karine Jean-Pierre po celém incidentem poznamenala, že důvodem upadnutí amerického prezidenta byl prý silný vítr. „Foukal silný vítr. Já sama jsem málem spadla, když jsem šla po schůdcích. Joe Biden se má výborně,“ snažila se vysvětlit incident zaměstnankyně tiskového oddělení Bílého domu.

Otázky kolem zdravotního stavu

Stále více komentátorů si klade otázky na skutečným zdravotním stavem amerického prezidenta. Například americký novinář Sean Hannity tvrdí, že Biden, kterému je již 78 let, vypadá extrémně slabý, zmatený a je zřejmé, že se potýká s potížemi zasahujícími jeho poznávací schopnosti. Jako příklad novinář uvádí incident, kdy Joe Biden během svého veřejného projevu označil viceprezidentku Kamalu Harrisovou za prezidentku. Podle Hannityho to částečně může odpovídat skutečnosti, že je to právě Kamala Harrisová, kdo nyní plní část povinností amerického prezidenta, jako je například telefonická komunikace se světovými nejvyššími představiteli a každotýdenní schůzky s americkým ministrem zahraničí.

Zpracoval Rudolf Hruboň