Foto: repro Česká televize

Foto: repro Česká televize

Domácí

VIDEO: Američan nechal exekutorem odebrat dítě české matce. Naše úřady nezasáhly

Na skandální případ upozornil pořad 168 hodin České televize. Americký otec nechal na základě rozhodnutí soudu odebrat exekutorem české matce její dceru. Naše úřady nijak nezasáhly ani se k případu dosud nevyjádřily. Video ZDE:

"V nejlepším zájmu dítěte"

Tady Lenka Sloan Krejčová viděla svou 5letou dceru Ellu naposledy. Její manžel si na americkou ambasádu přišel pro pasy, aby s dcerou odcestoval do USA. Den před tím si pro dítě o půl šesté ráno přišli exekutoři, aby ho předali otci. Otec je Američan, matka Češka a společně s dcerou má dvojí občanství – vedle českého i americké. Rodina přicestovala do Česka v roce 2016. Podle matky proto, aby tady žili. Podle otce – jen na návštěvu – po roce pak na manželku podal žalobu za únos. Návrat dívky do USA nedoporučili sociální pracovníci ani psychologové a městský soud řekl, že se má otec smířit s tím, že dítě nyní žije v Česku (dítě je zde 3 roky a nemluví anglicky). Odvolací soud ale rozhodl o opaku. Násilné odebrání dítěte od matky nařídil i přes varování odborníků, že takový krok má přijít jen v nevyhnutelných případech a na tak malém dítěti může zanechat celoživotní následky.

Zveřejnil(a) 168 hodin dne Neděle 14. července 2019

V případě chybějícího zvuku si jej zapněte vpravo dole v rámci obrazovky.

Na facebookovém profilu pořadu je uveden tento komentář: “Tady Lenka Sloan Krejčová viděla svou 5-letou dceru Ellu naposledy. Její manžel si na americkou ambasádu přišel pro pasy, aby s dcerou odcestoval do USA. Den před tím si pro dítě o půl šesté ráno přišli exekutoři, aby ho předali otci. Otec je Američan, matka Češka a společně s dcerou má dvojí občanství – vedle českého i americké. Rodina přicestovala do Česka v roce 2016. Podle matky proto, aby tady žili. Podle otce – jen na návštěvu – po roce pak na manželku podal žalobu za únos. Návrat dívky do USA nedoporučili sociální pracovníci ani psychologové a městský soud řekl, že se má otec smířit s tím, že dítě nyní žije v Česku (dítě je zde 3 roky a nemluví anglicky). Odvolací soud ale rozhodl o opaku. Násilné odebrání dítěte od matky nařídil i přes varování odborníků, že takový krok má přijít jen v nevyhnutelných případech a na tak malém dítěti může zanechat celoživotní následky.”

Rudolf Hruboň