Předseda vlády Andrej Babiš; Foto: Profil Andreje Babiše na sociální síti

Předseda vlády Andrej Babiš; Foto: Profil Andreje Babiše na sociální síti

Domácí

VĚŘÍM MU, říká Andrej Babiš o novém ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi

“Ministr zdravotnictví Roman Prymula, pokud ho mám uvést se všemi tituly a hodnostmi, tak plukovník prof. Roman Prymula, MD, CSc., PhD. Postava jako z amerického filmu. Voják.” Tak uvedl profil nového ministra zdravotnictví Andrej Babiš na sociální síti.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula, pokud ho mám uvést se všemi tituly a hodnostmi, tak plukovník prof. Roman Prymula,…

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Úterý 22. září 2020

Špičkový vědec

“Jeden z nejschopnějších vědců v boji proti epidemiím na světě. Špičkový manažer, dokonce manažer roku 2015 ve zdravotnictví. Hned po dokončení studií medicíny se začal specializovat na epidemiologii, mikrobiologii a hygienu. Jako vědec vyvíjel vakcíny proti nakažlivým chorobám a dnes je to jeden z hlavních expertů na světě specializujících se na boj proti SARS, což je velice podobný virus jako COVID-19. Jako vědec publikoval spoustu článků a kapitol o očkování proti nakažlivým nemocem a taky monografii o bioterorismu a SARSu. Jeho články otiskli dokonce v nejprestižnějších časopisech The Lancet a The New England Journal of Medicine, což se povedlo jen pár vědcům z naší republiky. K tomu je člen redakčních rad hned několika vědeckých časopisů a působí jako poradce několika českých i mezinárodních organizací. Čili v prostředí špičkových vědců má velmi silné místo.”

Ministr zdravotnictví Roman Prymula; Foto: Repro YouTube.com

Úspěšný manažer

“Mnoho let člen poradního sboru NATO, poradce World Health Organization (WHO), člen předsednictva European Centre for Disease Prevention and Control – ECDC ve Stockholmu a prezident Vaccine Awareness Group. Pan profesor je zároveň voják a manažer, člověk jako stvořený pro válku s virem. Byl rektor Vojenské lékařské akademie Jana Evangelisty Purkyně, děkan Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, vedoucí katedry epidemiologie Vojenské lékařské akademie. Byl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové a na řízení nemocnic má taky mezinárodní atest z University of Birmingham. Řídit nemocnici je nesmírně komplexní úkol. A navíc mistr České republiky v šachu a mistr Mezinárodní šachové federace FIDE – International Chess Federation.”

Zpracoval Rudolf Hruboň