Bývalý český prezident Václav Klaus; Foto: DerHuti / Wikimedia Commons

Bývalý český prezident Václav Klaus; Foto: DerHuti / Wikimedia Commons

Domácí

VÁCLAV KLAUS: Petříček je jen Pocheho maňásek

Exprezident Václav Klaus se v rozhovoru pro Lidové noviny rozmluvil o současném šéfovi diplomacie Tomáši Petříčkovi (ČSSD). A rozhodně si nebral servítky.

Petříček má jen provokovat

Ministra zahraničí nazval Klaus Pocheho maňáskem. Zároveň dodal i skutečnost, proč je podle něj Petříček ve vládě. „Myslím, že ten Pocheho maňásek je ve vládě jen proto, aby maximálně provokoval naprosto iracionálními výkony ministra zahraničí. Myslím, že se tím jenom má pořád demonstrovat slabost pozice premiéra Babiše. A zdá se, že on bude tak dlouho napínat tětivu luku…“ zmínil Klaus.

Nikdy jsme neměli zahraniční politiku

On sám to vnímá jako obrovský problém, neboť jsme nikdy podle něj neměli zahraniční politiku. „Vždy jsme byli odmocnina politiky Evropské unie nebo přesněji Německa. Ale co dělá Petříček se svými pochvalami Banderovcům a přijímáním Krymských Tatarů… A co pan prezident přidává slovy, že chce pozvat nového venezuelského kvazi prezidenta, to jsou, myslím, naprosté hlouposti, které bychom snad jako rozumní lidé a rozumná země po sto letech existence dělat neměli,“ sdělil zostra Klaus.

-rh-