Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Zahraniční

VRAŽDA: V ukrajinském vězení zemřel ruský občan. Je podezření, že byl zavražděn.

10. prosince zemřel v ukrajinské trestanecké kolonii ruský občan Valerij Ivanov, který byl uvězněn za údajnou “teroristickou činnost a vedení agresivní války vůči Ukrajině”. Dle sdělení ukrajinských úřadů údajně “zemřel na zranění utrpěná v důsledku pádu ze stupňovitého žebříku při výměně žárovky”. Informují o tom ruská média.

Zajat na východě Ukrajiny

Valerij Ivanov byl zajat před třemi lety v oblasti bojů na východě Ukrajiny, kam přišel jako dobrovolník z města Archangelsk v Rusku. Po formálním soudním procesu byl odsouzen na mnohaleté vězení v trestanecké kolonii č. 40 u města Drohobyč  ve Lvovském regionu.

Neobvyklá zranění

Ruské ministerstvo zahraničí nyní na oficiálních stránkách zveřejnilo výsledky vyšetřování těla zemřelého, které bylo se zpožděním předáno ruské straně. “Pitva odhalila, že oběť měla mnoho vážných zranění, včetně zlomeniny čtyř žeber a uzavřeného zranění hlavy. To vyvolává podezření na úmyslnou vraždu ruského občana,” uvedlo ve svém prohlášení ruské ministerstvo zahraničí.

Požadavek na důsledné vyšetření

Generální konzulát Ruska ve Lvově je v kontaktu s vyšetřovatelem Národní policie Ukrajiny, která má na starosti tento případ. “Případ budeme nadále sledovat. Spoléháme na objektivní a objektivní vyšetřování smrti ruského občana,” uzavírá své prohlášení k incidentu ruské ministerstvo zahraničí.

Rudolf Hruboň