Foto: FB profil Pavla Šafra

Foto: FB profil Pavla Šafra

Domácí

HNUS: Pražská kavárna se opět dopustila nenávistného útoku na Miloše Zemana

Mluvčí tzv. pražské kavárny, novinář Pavel Šafr, zveřejnil na svém účtu na sociální síti nenávistnou fotomontáž, která paroduje rekondiční pobyt prezidenta Miloše Zemana v nemocnici (viz ZDE). Jeho příspěvek se setkal s mnoha nesouhlasnými reakcemi.

Reakce na pobyt prezidenta v nemocnici

Šafr tak využil zprávy o hospitalizaci Miloše Zemana, který se od 17. října nachází na rekondičním pobytu v Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích (ÚVN). Mluvčí prezidenta Ovčáček přitom ujistil, že hospitalizace nesouvisí s žádným akutním či vážným zdravotním problémem. Prezident by tak měl nemocnici opustit už v neděli.

Nenávistný příspěvek se setkal s nesouhlasem

Na snímek s náhrobkem a květinami, který Šafr sdílel, kriticky zareagovali skoro všichni komentující.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217560389233097&set=a.10201532496065785&type=3

„Nemusím souhlasit s jeho kroky, ale tohle je hloupé a s velkou neúctou k životu samotnému,“ uvedl komentující. Jedna uživatelka však v odpovědi zdůraznila, že by tento příspěvek mohl být zveřejněn jen kvůli samochvále redaktora: „To přece není neúcta k životu Miloše Zemana, ale k jeho PR.“

Jiný uživatel si myslí, že sdílený obrázek je myšlen spíše jako přání, než legrace: „Chtěl bych věřit, že je to jen hodně nepovedený pokus o vtip, ale myslím, že tenhle Šafr je jen ubohý nenávistný kretén, který si přímo říká o to, aby se mu právě toto brzy splnilo.“

„Vy překračujete všechny morální zásady, ve kterých bývá vychován slušný člověk,“ zmínil další. Jiní si už nebrali ve svých reakcích servítky. „Je to pytel hoven, potažený kůží,“ či „Není vám pomoci. Běžte k lékaři, třeba se vám alespoň trochu uleví,“ poradil další komentující.

„Pohřbít živého člověka. To je přesně ta hranice mezi vtipem a nevkusem. Že ji překračujete právě Vy, mne již bohužel už ani nepřekvapuje. ‘Zde odpočívá Pavel Šafr a je stále přesvědčen o své pravdě.’ Bylo by to vtipné? Nebylo,“ pokusil se uživatel ozřejmit Šafrovi, že s takovými věcmi se obvykle nežertuje.

Kdo je Pavel Šafr

Pavel Šafr je český novinář, komentátor a dlouholetý šéfredaktor novinových i časopiseckých titulů. Byl šéfredaktorem Lidových novin, Mladé fronty DNES, ředitelem skupiny Blesk a nebo časopisu Reflex. V současné době je šéfredaktorem vlastního deníku Forum 24. Od solidního novináře postupně přešel k extrémistickému aktivistickému štvaní proti všem lidem, kteří nesouhlasí s ideami tzv. “pražské kavárny”, jejímž mluvčím se jeho server Forum 24 stal. Tento server je plný útoků a štvaní vůči prezidentu Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi, včetně jejich rodinných příslušníků. Financování provozu tohoto serveru je nejasné.

V srpnu 2015 byl Pavel Šafr pravomocně odsouzen k čtyřměsíčnímu trestu vězení s podmíněným odkladem a zákazem řízení na 18 měsíců za řízení v opilosti. V listopadu 2014 totiž podle soudu řídil opilý a hádal se s policií. Jeho psychická labilita se projevila také v roce 2015, kdy chtěl odejít z veřejného života:

Zdroj: Svobodné forum

Rudolf Hruboň