Ilustrační foto: 	Mohsen Atayi / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Mohsen Atayi / Wikimedia Commons

Zahraniční

USA: Po vyléčeném z koronaviru chce nemocnice více než milion dolarů

Michael Flor z amerického Seattlu překonal onemocnění COVID-19 po 62 dnech hospitalizace. Nyní mu přišel účet z nemocnice, která po něm požaduje více než milion dolarů (24 milionů korun). Informoval o tom server The Seattle Times (viz ZDE).

Byl na pokraji smrti

Flor se nakazil koronavirem a strávil v nemocnici dva měsíce. Stal se nejdéle hospitalizovaným pacientem s koronavirem ve Spojených státech. Jeho stav byl v jednu chvíli natolik vážný, že mu selhávaly životně důležité orgány a rodinní příslušníci se s ním po telefonu loučili. Sedmdesátiletý Flor se ale dokázal vyléčit a nyní se již zotavuje v pohodlí domova. Když mu však přišel účet z nemocnice Swedish Medical Center, nestačil se divit. Celková suma za hospitalizaci činí 1,1 milionu dolarů (24 milionů korun).

Účet má 181 stran

Účet připomíná knihu – má 181 stran. V nich se Flor dozvěděl náklady podrobně rozepsané podle položek. Více než milion dolarů je složen z částek za pobyt v izolační komoře, napojení na plicní ventilátor, podání léků a celé řady menších poplatků. Celkem účet obsahuje asi 3000 různých poplatků, tedy v průměru asi 50 za den. V ceně naopak není dvoutýdenní rehabilitační pobyt, který Flor platí ze svého. Vzhledem k tomu, že je Flor naštěstí pojištěný, naprostou většinu částky sám nebude muset platit.

Rudolf Hruboň