Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Zahraniční

USA: Nakažených koronavirem je už přes 60 tisíc. New York uzavře ulice pro dopravu

Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech překročil hranici 60 000. Nákaze tam podlehlo již 827 lidí, většina z nich ve státě New York, který je ohniskem epidemie v USA.

New York epicentrem nákazy

Podle guvernéra New Yorku Andrewa Cuoma zaznamenaly úřady za úterý přes 5000 nově nakažených, pochází odtamtud také asi polovina všech infikovaných v zemi. Město New York začne kvůli nákaze uzavírat ulice pro dopravu a otevře je chodcům, aby se lidé mohli na ulicích více rozprostřít. Zakáže také veškeré sportovní aktivity v městských parcích. Cuomo však zároveň poznamenal, že jeho stát eviduje desetkrát větší počet nakažených než druhý nejvíce zasažený, kterým je sousední New Jersey.

Rychlý nárůst počtu nakažených

Ve Spojených státech v posledních dnech velice rychle stoupá počet nakažených, který se za poslední týden zvýšil mnohonásobně. Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že by se USA mohly brzy stát po Číně a následně Itálii novým světovým epicentrem pandemie (viz ZDE). Někteří experti varují, že dalším ohniskem epidemie v zemi by mohlo být město New Orleans. Tam nyní roste počet nakažených nejrychlejším tempem ze všech oblastí na světě, a to až o 30 procent za 24 hodin.

Zdroj: iRozhlas.cz

Rudolf Hruboň