Ilustrační foto: Pixabay.com

Ilustrační foto: Pixabay.com

Zahraniční

USA dosáhly smutného rekordu: přes 100 tisíc lidí nakažených koronavirem

V USA evidují 100 717 případů onemocnění Covid-19, uvedla to na svém webu americká Univerzita Johnse Hopkinse. To je nejvíce na celém světě. V zemi dosud na nemoc zemřelo 1475 lidí.

Rozklad zdravotního systému

Ve Spojených státech začíná kolabovat zdravotnický systém. Vážné problémy řeší především město New York. V nemocnicích chybějí plicní ventilátory. Právě v New Yorku zkouší, zda by na jeden ventilátor bylo možné připojit dva pacienty. Uvažují také o tom, že by brzy začali zkoušet dávat nemocným krevní plazmu uzdravených pacientů. Ta by měla obsahovat protilátky proti viru.

GM má začít vyrábět ventilátory

Prezident Donald Trump oznámil, že zaúkoloval ministerstvo zdravotnictví, aby nařídilo výrobu plicních ventilátorů koncernu General Motors. Trump v případě General Motors zmínil možnost uplatnění zákona o obranné výrobě, který umožňuje nařídit společnostem výrobu nezbytnou pro zajištění bezpečnosti USA. O několik hodin později Bílý dům oznámil, že Trump se rozhodl zmíněný zákon z dob studené války využít.

Trumpovi začínají téct nervy

S přístupem GM ale není spokojen, když napsal: “Řekli, že nám velmi rychle dají 40 000 velmi potřebných ventilátorů. Nyní mluví o tom, že jich bude jen 6000, že budou koncem dubna a že za ně chtějí balík,” napsal na Twitteru Trump. Poukázal na to, že s General Motors nikdy nic dobře nedopadne. Do GM i Fordu se pak pustil i v dalších tweetech. “General Motors MUSÍ okamžitě otevřít svou hloupě opuštěnou továrnu v Lordstownu v Ohiu, nebo jinou továrnu a ZAČÍT VYRÁBĚT VENTILÁTORY, OKAMŽITĚ!!!!!! FORDE, ZÍSKEJTE VENTILÁTORY, RYCHLE!!!!!!,” napsal prezident na Twitteru:

Rudolf Hruboň