Ilustrační foto: Pixabay.com

Ilustrační foto: Pixabay.com

Zahraniční

Ukrajinec v noci VYVRAŽDIL SKUPINU SEDMI PŘÁTEL, se kterými byl na rybách

Sedm svých známých z Kyjeva zabil po opilecké hádce v noci na pátek na severu Ukrajiny muž, který měl pronajatý rybník, u něhož skupina rybařila. Uniknout se podařilo jedinému člověku, který zločin oznámil, jak informovala místní policie. Uvádí se to v článku na serveru Lidovky (viz ZDE).

Na vině alkohol

Hromadnou vraždu spáchal místní obyvatel. Lovit ryby za ním přijelo jako už řadu let předtím osm přátel z hlavního města, s nimiž při rybaření také vydatně popíjel alkohol. Osudný konflikt propukl kolem jedné hodiny po půlnoci mezi 58-letým nájemcem a dvěma dalšími osobami. Zatímco ostatní členové skupiny už spali v kůlně stojící na břehu u rybníka, trojice pokračovala v pití. Po nějaké době došlo ke sporu, jehož výsledkem bylo, že se hostitel, letitý nimrod, chopil své lovecké pušky a oba společníky zastřelil. Poté začal zabíjet i nic netušící spáče. Jen jedinému z nich se podařilo utéct do lesa. Kvůli čemu ostrý svár vzplanul, zatím není jasné.

Váleční veteráni

Mezi zavražděnými jsou bývalí účastníci tzv. protipovstalecké operace na východě Ukrajiny. Vojáci, kteří se účastnili zvěrstev a válečných zločinů páchaných ukrajinskou armádou a hlavně polovojenskými oddíly při bojích na Donbase mají často psychické problémy, kvůli kterým jsou propouštěni z armády. Současný režim se o ně ale nedokáže postarat a tak se stávají členy podsvětí a dalších kriminálních struktur. Ukrajinské úřady nezvládají situaci v zemi a jsou pod vlivem zkorumpovaných oligarchických struktur. Ekonomicky země de facto zkrachovala, při životě ji drží pouze štědré finanční injekce Mezinárodního měnového fondu a dalších západních finančních institucí.

Rudolf Hruboň