Zničené ruské pohraniční stanoviště; Foto: Reprofoto Twitter Alec Luhn

Zničené ruské pohraniční stanoviště; Foto: Reprofoto Twitter Alec Luhn

Zahraniční

UKRAJINA ZAÚTOČILA na ruské pohraniční stanoviště

Ruská zpravodajská služba FSB v pondělí informovala o tom, že blíže neurčený typ střely z Ukrajiny dnes zasáhl a zničil stanoviště pohraničníků v ruské Rostovské oblasti, asi 150 metrů od hranice s Ukrajinou. Stanoviště bylo zcela zničeno a nikdo nebyl zraněn.

Rusko zlikvidovalo ukrajinské diverzanty

Rusko uvedlo, že jeho ozbrojené složky zlikvidovaly skupinu diverzantů, kteří se z Ukrajiny pokusili o narušení ruské hranice. Informují o tom ruské tiskové agentury s odvoláním na ruskou armádu. Bezpečnostní složky podle ní zabily pět narušitelů hranice v Rostovské oblasti“Dne 21. února kolem 06:00 moskevského času (04:00 SEČ) poblíž obce Mitjakinskaja v Rostovské oblasti na úseku státní hranice Ruské federace s Ukrajinskou republikou zjistila pohraniční hlídka ruské (tajné služby) FSB průnik diverzní a průzkumné skupiny,” uvedlo podle agentury TASS tiskové oddělení Jižního vojenského okruhu.

Hlídka si podle něj následně vyžádala vojenské posily. “V důsledku střetu bylo zlikvidováno pět narušitelů hranice Ruské federace z diverzně-průzkumné skupiny,” dodala ruská armáda. Agentura Interfax píše, že na ruské území vjela také dvě ukrajinská bojová vozidla s cílem sabotéry evakuovat, ale přivolaná jednotka ruských ozbrojených sil je střelbou z protitankových zbraní zničila. Členům ruských bezpečnostních sil se podle vyjádření ruských úřadů nic nestalo. Kyjev označil tyto zprávy za dezinformace. Ukrajinská armáda tvrdí, že její vojáci “neopustili pozice a neprovádí žádné útočné operace”.

Zpracoval Rudolf Hruboň